Reading Canoe Club

Home

Thameside 1 2000

K1 MEN 
1 DAVID HALLAM LEA 01:32:01
2 RICHARD BULLOCK EXE 01:33:47
3 JON BLOUNT MAID 01:38:35
4 DAVID TUDOR-JONES RIC 01:40:51
5 MARK HOGAN LEA 01:41:30
6 BRENDAN REECE ACU 01:41:45
7 ED SHAW ROY 01:43:10
8 RICHARD HENDRON RIC 01:43:18
9 RAICHARD ASTRIDGE ACU 01:45:21
10 CHRIS WOODBRIDGE HER 01:52:00
11 JASON ISSAC PAN 01:58:26
12 HARRY GRUBB RIC 02:13:31
 K2 MEN 
1 DUNCAN CAPPS, SHAUN BAKER ACU ELM 01:27:28
2 RUSSELL MEYER, RICHARD KENT WOOD 01:30:24
3 RICHARD LEWIS, DAVID GALLIMORE BOA RAFC 01:30:59
4 D WOODHEAD, C CHAPMAN ACU 01:41:52
5 J.FERGUSAN, G.HAWTHORNE ACU 01:44:05
6 C.WILLIAMS, D.WILLIAMS CLM 01:44:42
7 M.HUTCHINS, P.ROBERTS ACU 01:46:22
8 J KING, CHRIS EITE ACU 01:46:30
9 A PERVIS, P.BARNES RIC 01:47:45
10 B.BROWN, J.BOURNE ACU 01:49:11
11 F. GARGAN, W.WOOLGAR ACU 01:50:16
12 ROBERT ROOKS, ANDREW NASH YEO 01:55:02
13 GREG GUY, MALCOLM STEWART SACA 01:56:28
14 SIMON DAMANT, MARK.JOHNSON RIFLES 01:57:40
15 TOM.KERSEY, KEVIN.BAILEY LON 02:04:45
16 M.SOAMES, P.ELLIOT RIFLES 02:05:51
17 S.WYATT, RAY.PEARCE BAN 02:11:29
18 JON CORNWELL, JONATHON TEMPLING RICH 02:21:10
  M.PERRENS, M.McKEWAN ACU  
K1 LADIES 
1 LAURA BLAIR EXE 01:54:05
2 ADRIENNE BEGENT RICH 02:11:14
3 KELDA LANG RICH 02:30:44
K2 LADIES 
1 SARAH LINDSEY, LINDA CLARKE ROYAL 2:09:41
K1 JUNIOR MEN 
1 JOE SURRAGE LEA 01:41:49
2 MICHAEL COLLINS EXE 01:42:37
3 MARK GREEN BAD 02:05:34
K2 JUNIOR MEN 
1 MIKE VILLA, GILES HEFFER BRY 01:45:35
2 LUKE CARDEW, ALEX SWABEY BRY 01:47:20
3 NICK FARREN, ADAIR WILLIAMS BRY 01:52:18
4 MIKE PIGGOT, JON BURTON BRY 02:06:39
K1 VETERAN 
1 NICK DANIELS RDG 01:40:00
2 MARCUS PANAYI LEA 01:47:13
3 PAUL JONES HER 01:50:44
4 C HUTCHINGS WIN 01:50:59
5 SHAUN THROWER HER 01:56:34
6 DAVID SIEGEL LEA 02:01:32
7 JERRY ROGERS BVCC 02:09:36
8 JAMES BYARN-SHAW CLM 02:10:56
K2 VETERAN 
1 M.WIBREW, A.COLEMAN MAID 01:34:11
2 BRIAN.GREENAWAY, G.TILFORD RIC / VIK 01:34:52
3 D.RICHARDSON, PHILLIP BOWLES MAID 01:45:51
4 S.KEDDYE, M.TORRINGTON RIFLES 01:48:55
5 C.TAYLOR, I.ADRAMS BISH 01:50:36
6 M.HOWES, S.FROESE MAID 01:54:43
7 JAMES FULLER, KEN LINCOLN WOK 02:01:26
8 J.COOPER, G.COOPER WOK 02:03:58
K2 JUNIOR VETERAN 
1 STEVE PEAKE, JAMES BISHOP BOA 01:41:24
2 STEVE BLACKWELL, OLIVER BLACKWELL WEY 01:43:51
3 DAVID HUGHES, ANDREW HUGHES BEJS 02:15:34
K2 MIXED 
1 C.GRADWELL, M.PEARCE RICH 01:42:13
2 LIZ GREASBY, H.HENDRON RICH 01:45:10
3 ADA HOOK, SAM ATKINSON MAID 01:47:08
4 R OWEN, CHERYL DUN BAD / CLM 01:49:15
5 NATASHA GALLIMORE, RIC HOLLAND RAFC 01:57:26
6 JOHN INCE, GILL YOUNG RIFLES 01:58:21
7 MAUREEN PURCHASE, ROBERT SUTHERLAND PAN 02:03:47
8 CRESS ALLWOOD, CHRIS JONES BAN 02:19:53

Reading Canoe Club, The Warren, Caversham, Berkshire, RG4 7TH
Find Us | Site Map | E Mail | ©2004 Reading Canoe Club