Reading Canoe Club

Home

Thameside 2 2004

K2 Junior Ladies
1 Tara Nutt Hayleigh Mason Elmbridge/Nottingham 02:25:43
2 Louisa Sawers Caroline Rutherford Elmbridge 02:25:53
- Rohan Battison Alison Galloway Reading -
K2 Junior Men
1 S Bennett Andy Daniels Wokingham 02:16:08
2 James Purchase Iain Hissett Pangbourne 02:23:06
3 William Thomas Joose Elias Bryanston School 02:26:32
4 Tim Pearse Philip Pearse Cokethorpe 02:27:18
5 Henry Dodson James Slater Bryanston School 02:29:36
6 Aaron Feuillade Mark Wigglesworth Pangbourne 02:46:48
7 Joe Siman Ben Hobin Cokethorpe 02:51:56
8 Cat Fleet Frederick Neville-Jones Bryanston School 03:10:27
K2 Senior Ladies
1 Ros Bates Nicola Taylor Elmbridge/BAD 02:31:01
2 Sue Gray Wiki Daniels Reading Canoe Club 02:33:46
3 Guin Batten Louise Carey Richmond CC 02:36:22
4 Sarah Johnson Charlotte Heijnis Richmond CC 02:47:38
- Roxanne Dunn Alison Staite   -
K2 Senior Men
1 Matt Enoch Paul Enoch Nottingham 02:08:56
2 Danny Beazley David Duff Leaside/RAF 02:08:58
3 Daniel Seaford Owen Peake Reading/BOA 02:10:01
4 Richard Hendron Henry Hendron Richmond 02:11:17
5 Clive Neale Andy Kelly Tonbridge & Kendal 02:14:44
6 Jason Isaac Stuart Dunn Leaside 02:16:33
7 John Drummond James Treadgold Reading 02:18:09
8 Alistair Ringer Jamie Williams Cambridge University 02:21:54
9 Mark Crossfield Tim Scott Norwich 02:22:08
10 Andy Nicholson Graeme Burgess Rabbit Independant Paddlers 02:22:14
11 Peter Ford John Ince Tonbridge 02:24:38
12 Holmes Rogers RIP 02:29:31
13 Russ Dawkins Andrew French Richmond 02:33:33
14 James Scott Barney Randle Richmond 02:34:04
15 Paul Edwards Etienne Nell Wokingham 02:35:17
16 Kaj Berendsen Dan Scott Woodmill 02:41:12
17 Benjamin Joyce Damian Wright Richmond 02:49:34
18 P Hutchinson Alex Richmond 03:04:42
19 John Clark Nick Gompels IND 03:05:59
20 Graham Roberts Emlin Murr IND 03:13:51
21 A Bidgood S Males RAF 03:19:00
22 William Wilson Tom Paterson Pangbourne 03:42:05
K2 Senior Mixed
1 Peter Stuart Kelly McGee Leaside 02:25:10
2 Fiona Patterson Howard Lowe Richmond 02:51:30
3 Phil Rydin-Orwin Tracy Rydin-Orwin IND 03:04:23
4 Kevin Wright Elizabeth Franklin Anker Valley 03:11:10
5 Milos Dusek Bridget Cuthbert Richmond 02:54:19
K2 Vet
1 Graham Stonehouse Nevil Stonehouse Richmond 02:25:42
2 Leon Nicholson Steve Wilis Woodmill 02:31:34
3 Peter Barnes Tim Joiner Richmond 02:36:43
4 Derek Hall Gary Jones Wokingham CC 02:38:39
5 Alan Archondakis Peter Selwood BEJSC 02:42:32
6 Peter Thomas Martin Smith Woodmill 02:45:28
7 Malcolm Acreman Chris Lewis Poole Harbour Cane Club 02:50:10
8 Nick Veevers Tim Phillips Richmond 02:51:01
9 Matthew Pedley Chris Jones Met Police & Fire service 02:58:19
10 David Hughes Kevin Draper Bourne End Junior 03:13:00
11 Dom Murphy Chris Jones Banbury 03:25:36
K2 Vet-Junior
1 Mark Adams Mathew Freestone Leaside 02:20:30
2 Graham McKeand Leanne Brown Leaside 02:24:31
3 Marcus Panayi Gary Rowell Leaside 02:29:34
4 Chris Stallwood James Keeble Bourne End Junior Sports 03:04:03
C1 Senior Men
1 Arthur Haskey Falcon 03:35:28
2 Craig Hill RUCC 04:03:04
K1 Junior Men
1 Tom Daniels Reading 02:11:22
2 Michael Owen ADS 02:24:18
3 Edward Rutherford Elmbridge 02:27:24
4 Antony Kelly Wokingham 02:44:23
5 Chris Bucksey Reading 02:50:56
6 Leander Ede Reading 02:58:54
7 Robbie Moore Canelside 03:10:48
- Ben Brown Elmbridge -
- James Hemming Elmbridge -
- Pip Ede Reading -
- Ross Negus Elmbridge -
K1 Senior Ladies
1 Clare Hynds Embridge 02:32:52
2 Jackie Eastwood Canalside 02:43:49
3 Kathryn Hall Wokingham 02:45:53
4 Jean Watson Wokingham 03:08:24
5 Liz Murnaghan Basingstoke Canal CC 03:10:41
K1 Senior Men
1 Steve Baker Elmbridge 02:10:57
2 Ivan Lawler Elmbridge 02:11:21
3 Nathan Johnson Elmbridge 02:12:11
4 James Mayers Runcorn 02:19:36
5 Michael Goodall Elmbridge 02:20:08
6 Paul Davies Hereford 02:20:58
7 Gary Rowley Leaside 02:26:48
8 Paul Baker RMCC 02:36:42
9 Chris Woodbrigdge HFD 02:38:57
10 Darryl Woodhead Leaside 02:46:32
11 Gideon Bruwer Elmbridge 02:51:25
12 Anthony Burke Canalside 02:58:23
13 Rob Bell Canalside 02:58:43
14 Simon Holbrook Royal Hospital School CC 03:01:53
K1 Vet Men
1 D Blyth Wokingham 02:19:49
2 Dave Hallam Leaside 02:26:36
3 Rob Lines Norwich CC 02:33:27
4 Mick Wibrew Maidstone 02:34:14
5 Mark Hogan Leaside 02:34:33
6 Paul Elston Maidstone 02:36:25
7 Roger Bell Reading 02:42:01
8 Doug Parnham Canelside 02:49:55
9 Richard Barkway Norwich CC 02:52:34
10 Stephen Brace Iles Marlow 03:08:36
11 Dave Rudd Tonbridge 03:10:54

Reading Canoe Club, The Warren, Caversham, Berkshire, RG4 7TH
Find Us | Site Map | E Mail | ©2004 Reading Canoe Club