Reading Canoe Club

Home

Thameside 1 2005

A K2 Senior Men
1 Danny Beazley SM Simon Dark VM Leaside / BOA 1:29:40
2 Andy Maycock SM Paul Maycock SM Exeter 1:31:47
3 Piran Shelly SM Neville StoneHouse SM Richmond 1:37:27
4 Andy Nicholson SM Graeme Burgess SM RIP 1:43:52
5 Andrew French SM Ian Bowditch SM Ealing 1:45:06
6 Marcus Harmsen SM Chris Carnegie SM   1:49:17
7 Stephen Price SM Mark Humphry SM Reading 1:50:21
8 Ian Dyer SM Paul Toomey VM Reading 1:50:40
9 Al Morrell SM Jack Hawkins SM RMCC 1:51:47
10 Michael Punter SM Roger Hiley SM Banbury 2:01:18
11 Antony Murr VM Christopher Jones SM Shropshire Paddle Sport 2:04:21
12 Charlie Goblet SM Alex Greaves SM Ealing 2:06:14
B K2 Senior Ladies
1 Ros Bates SF Nicky Taylor SF Elmbride 1:40:29
2 Sonja Bapty SF Sue Fowler SF ACU 1:45:02
3 Sue Gray VF Wiki Daniels SF Reading 1:45:29
4 Claire Hannon SM Vicky Surrage SF Wey 1:47:02
5 Charlotte Heijnis SF Karen Triegaardt SF Richmond 1:58:55
6 Hilary THOMAS VF Julie WOOD VF Banbury 2:19:44
7 Melanie Murphy VF Heather Murphy SF Banbury 2:35:32
C K2 Vet
1 Andrew Kelly VM Clive Neale VM Kendal / Tonbridge 1:33:31
2 Geoff Bainbridge VM John Ince VM Kendal / Tonbridge 1:49:00
3 Paul Batchelor VM Peter Absolom VM Basingstoke 1:49:12
4 Peter Selwood VM Alan Archondakis VM BEJSC 1:57:06
5 Peter Hutchinson VM Chris Haymes VM Richmond 1:57:10
6 Malcolm Acreman VM Christopher lewis VM Poole Harbour 2:01:03
7 Mark King VM Martin Watson VM Reading 2:11:02
D C2 Senior Men
1 S Voller SF R Pinfield SM IND 2:04:16
2 D Fryer SM C Collison SM IND 2:10:39
3 C Fryer SF J Cameron SF IND 2:12:09
E K2 Senior Mixed
1 Claire Hynds SF Scott Haynes SM Elmbridge 1:37:18
2 James Himes SM Marianne Huisman SF Woodmill 1:42:28
3 Gayle White SF Jason Isaac SM Leaside 1:44:31
4 Sue Smith SF Barnie Randell SM Richmond 1:57:03
5 Maureen Purchase SF James Lemin SM Pangbourne 1:57:05
6 Ian Blatchley SM Lizzy Feuillade SF Pangbourne 1:58:56
7 Nicola Park SF Craig Haupt SM Richmond 2:04:32
8 Ingrid Hall SF Sean Cooper SM RME CC 2:08:19
9 Kevin Draper SM Andrea Draper SF BEJSC 2:19:51
F K2 Junior Men
1 Philip Pearse JM James Eagle JM Cokethorpe School 1:45:38
2 Oliver Lang JM Chris Sealey JM Reading 1:46:21
3 Tim Pearse JM Lena Beardsell JF Cokethorpe School 1:47:41
4 Joe Siman JM Ben Hobin JM Cokethorpe School 1:48:00
5 James Silcock JM Edward Brimfield JM Bryanston School 1:55:03
6 Thomas Kelley JM Ben Hosford JM Bryanston School 1:56:00
7 Jacob Lang JM Jack Sealey JM Reading 2:07:50
8 Gregory Bailey JM Linus Taylor JM Bryanston School 2:17:58
9 Julia Toynton JF Edward Steele JM Camford School 2:18:58
G K2 Junior Ladies
1 Leanne Brown JF Megan Hall JF Barking & Dageham 1:51:38
2 Lotty Dodson JF Cordelia Dolan JF IND 2:38:46
X K2 Vet-Junior
1 Jim Morrisey VM Bernard Maurisson JM BOA 1:31:02
2 Mark Adams VM Matthew Freestone JM Leaside 1:40:47
3 Marcus Panyi VM Gary Rowell JM Leaside 1:41:49
4 Peter Stuart VM Mathew Mills JM Leaside 1:48:19
5 Charles Hicks VM Tyson Simons JM Basingstoke 1:58:17
H K1 Senior Men
1 Brendan Reese SM ACU 1:37:05
2 Richard Hendron SM Richmond 1:40:46
3 Paul Baker SM RMCC 1:42:43
4 Jonathan Yates SM Tonbridge 1:46:01
5 Christopher Preston SM Hemel Hempstead 1:48:46
6 James Scott SM Richmond 1:56:02
7 Ben Phillis SM Richmond 2:08:13
8 Tom Paterson SM IND 2:27:59
I K1 Senior Ladies
1 Joanna Bates SF Elmbridge 1:44:47
2 Lindi Harmison SF Richmond 2:05:38
3 Sue Back SF Richmond 2:08:57
4 Sarah Johnson SF Richmond 2:10:22
5 Alison Jackson SF BOA 2:15:45
J K1 Vet Men
1 Duncan Blythe VM Wokingham 1:32:26
2 Dave Hallam VM Leaside 1:40:19
3 Nick Daniels VM Reading 1:46:29
4 Paul Ralph VM Wokingham 1:48:47
5 John Hayden VM RECC 1:55:16
6 John Bennett VM Hemel Hempstead CC 1:57:06
7 Dan Noraika VM Ealing Canoe Club 2:03:09
8 John Gavin VM Hemel Hempstead CC 2:12:39
9 Dominic Murphy VM Banbury & District Canoe Club 2:15:21
10 Peter Nelson VM Independent 2:22:11
L K1 Junior Men
1 Pip Ede JM Reading 1:39:53
2 Stuart Bennett JM Reading 1:46:35
3 Oliver Sims JM Ricmond 1:47:47
4 Nicholas Fisher-Dodd JM Bryanston School 1:55:01
5 Aaron Feuillade JM Pangbourne 1:57:02
M K1 Junior Ladies
1 Amoret King JF Reading 1:53:36
RTD Hayley Blackwell JF Wokingham RTD

Reading Canoe Club, The Warren, Caversham, Berkshire, RG4 7TH
Find Us | Site Map | E Mail | ©2004 Reading Canoe Club