Reading Canoe Club

Home

Thameside 2 2005

A K2 Senior Men
1 Matt Foulger SM Paul Enoch SM Nottingham 2:12:56
2 Mark Russell SM Peter Maycock SM Exeter 2:14:33
3 RICHARD LEWIS VM Dave GALLIMORE SM RAF 2:16:53
4 N Stoehouse SM P SHELLEY SM Richmond 2:20:49
5 JAMES TREADGOLD VM PETER FORD VM Reading/Tonbridge 2:25:36
6 Attila Herbent SM Tom Love SM RLS 2:28:48
7 Steve King SM Shaun Thrower SM Hereford 2:28:58
8 PETER HOWSON SM ALEX BURT SM ACU 2:31:35
9 Andrew French SM Ian Bowditch SM Ealing 2:33:14
10 PAUL BRISTOW SM Dave ETHOLE SM RMCC 2:44:09
11 Stephen Price SM Mark Humphry SM Reading 2:46:16
12 PAUL CARNEY SM JOHN PEPPERELL SM ACU 2:46:41
13 Charlie Goblet SM Alex Greaves SM Ealing 2:57:42
RTD Danny Beazley SM Simon Dark VM Leaside / BOA RTD
B K2 Senior Ladies
1 Rohan Battison JF SUE GRAY VF Reading 2:39:58
2 C Heijnis SF K Triegaardt SF Richmond 2:55:37
3 Hilary Thomas VF Julie Wood VF Banbury 3:25:52
C K2 Vet
1 Andrew Kelly VM Clive Neale VM Kendal / Tonbridge 2:18:15
2 James Smyth VM Jason Isaac VM Leaside 2:32:15
3 Geoff Bainbridge VM John Ince VM Kendal / Tonbridge 2:37:11
4 Paul Batchelor VM Peter Absolom VM Basingstoke 2:39:22
5 RICHARD STAGG VM MIKE NROMAN VM CAMB 2:45:04
6 Peter Selwood VM Alan Archondakis VM BEJSC 2:53:08
7 Peter Hutchinson VM Chris Haymes VM Richmond 2:54:13
D C2 Senior Men
1 Sherine Voller F Robert Pinford SM Tring 3:05:06
2 Cherry Fryer F Janice Cameron F Tring 3:26:15
3 Dave Fryer VM Chris Collison VM Tring 3:31:32
E K2 Senior Mixed
1 Martine Huisman F James Hinves SM Woodmill 2:29:02
2 Dave Page SM Bethan Davis SF Windsor 2:40:31
3 Linda Hodson   James Scott   Richmond 2:43:53
4 Nigel Frankland VM Jessica Collins JF Reading 2:52:34
5 Sue Smith SF Barnie Randell SM Richmond 2:53:44
6 Carly Selwood JF David Hughes VM BEJSC 3:27:58
7 Julia Toynton JF Ed Steele JM CANFORD 3:30:55
  Mark Thomas JM Katie Wood JF Banbury RTD
F K2 Junior Men
1 Tim Pearse JM Lena Beardsell JF Cokethorpe School 2:36:29
2 Aaron Feuillade JM Mark Wigglesworth JM Pangbourne 2:41:53
3 Ben Hobin JM James Eagle JM Cokethorpe School 2:45:46
4 Fred Neville-Jones JM Ben Hosford JM Bryanston School 2:51:59
5 Nic Fisher-Dodd JM Ed Kingston JM Bryanston School 2:52:55
6 James Silcock JM Edward Brimfield JM Bryanston School 3:02:06
99 Oliver Lang JM Chris Sealey JM Reading RTD
G K2 Junior Ladies
1 Haley Blackwell JF Amelia Purnell JF Wokingham 2:54:23
X K2 Vet-Junior
1 Mark Adams VM Matthew Freestone JM Leaside 2:27:18
2 Marcus Panyi VM Gary Rowell JM Leaside 2:29:24
3 Peter Stuart VM Mathew Mills JM Leaside 2:43:11
4 Charles Hicks VM Tyson Simons JM Basingstoke 2:59:09
5 Roger Crawford VM James Betteridge JM Richmond 3:19:07
H K1 Senior Men
1 Steve Baker SM     Elmbridge 2:12:22
2 Garry Mawer SM     Elmbridge 2:12:37
3 Tom Daniels SM     Reading 2:13:27
4 Richard Hendron SM     Richmond 2:26:48
5 Rob King SM     Hereford 2:29:51
6 Paul Baker SM     RMCC 2:44:03
7 Renny Thomas SM     Elmbridge 2:46:50
8 Al Morrell SM     RMCC 2:48:37
9 Giddeon Bruwer SM     Elmbridge 2:52:26
10 Justin Heath SM     RMCC 3:33:00
RTD Michael Quane SM     Elmbridge RTD
RTD Renny Thomas SM     Elmbridge RTD
RTD Michael Goodall SM     Elmbridge RTD
I K1 Senior Ladies
1 Joanna Bates SF     Elmbridge 2:35:16
2 Nicky Taylor SF     Elmbridge 2:35:17
3 Sonya Bapty SF     Elmbridge 2:41:22
4 Kathryn Hall JF     Richmond 2:41:29
5 Ros Bates SF     Elmbridge 2:46:09
6 Caroline Rutherford SF     Elmbridge 2:56:31
7 Sarah Johnson SF     Richmond 3:04:57
8 Sue Back SF     Richmond 3:13:30
RTD Catherine Lamplugh SF     Ealing RTD
J K1 Vet Men
1 John Hayden VM     RECC 2:42:15
2 Dan Noraika VM     Ealing Canoe Club 2:59:47
3 Graham Stinehouse VM     Richmond 3:01:47
4 Peter Nelson VM     Independent 3:10:31
5 Kevin Draper VM     Bourne End 3:18:57
6 Anthony Murr VM     Shropshire Paddlesport 3:20:13
7 John Mallet VM     Cambridge 3:40:39
L K1 Junior Men
1 Stuart Bennett JM     Reading 2:42:41
2 Philip Pearse JM     Cokethorpe 2:48:38

Reading Canoe Club, The Warren, Caversham, Berkshire, RG4 7TH
Find Us | Site Map | E Mail | ©2004 Reading Canoe Club